róże rosen tantau soul ze szkółki hyżowie róże rosen tantau soul ze szkółki hyżowie

Róże Tantau – krzewy na jakie warto postawić

Róże to przepiękne rośliny, które niezwykle chętnie są sadzone w wielu różnych ogrodach. Zdecydowanie są to w najpopularniejsze rośliny ogrodowe i tak naprawdę nie ma się temu, co dziwić, gdyż swoim pięknem potrafią zachwycić niemal każdego. Róże Tantau mogą być tego najlepszym przykładem. Sadzenie oraz ich pielęgnacja wcale nie są tak skomplikowane, jak mogłoby się to wydawać, lecz i tak warto dowiedzieć się dokładni, jakich warunków wymagają i jak najlepiej je sadzić.

Zakup sadzonki róży Tantau

Zanim rozpoczniemy sadzenie, bardzo ważny jest oczywiście wybór i zakup konkretnej sadzonki. Na tym etapie należy dobrze zastanowić się, jaką odmianę róży chcielibyśmy mieć we własnym ogrodzie. Do wyboru są, chociażby takie rodzaje róż jak róże rabatowe, które idealnie sprawdzą się do sadzenia w grządkach bądź w klombach. Najczęściej wybierane są róże pnące, które to rosną przy pomocy podparcia, na przykład kratki bądź pergoli. Można z nich tworzyć przepiękne dekoracje, na przykład łuki nad przejściami do ogrodu.

Nie warto jednak przy tym zapominać także o różach piennych, przypominających bardziej drzewko rosnące na cieniutkim pniu. Takie róże bardzo często wykorzystuje się do obsadzania ścieżek bądź sadzi się je przy ścianach budynków. Zastanawiając się jakie sadzonki róż zakupić, dobrym pomysłem są, chociażby róże Rosen Tantau występujące w bardzo wielu przeróżnych odmianach. Z łatwością więc można dobrać takie róże, które w pełni będą odpowiadały nam naszym preferencjom.

Przygotowanie stanowiska i sadzenie krzewu Rosen Tantau

Róże nie są skomplikowanymi roślinami, jeśli chodzi o sadzenie, aczkolwiek należy zapewnić im odpowiednie warunki, by rosły zdrowo. Najlepiej jest wybrać stanowiska dobrze nasłonecznione oraz takie, które nie są narażone na silne wiatry. Zdecydowana większość odmian róż preferuje raczej żyzną glebę o lekko kwaśnym odczynie. Dobrze sprawdzi się w tym przypadku gleba piaszczysto gliniasta. Ziemię można wzbogacić poprzez dodanie nawozu organicznego bądź także naturalnej odżywki, poprawiającej żyzność.

Chcąc umieścić sadzonkę róży Rosen Tantau w glebie, należy najpierw wykopać dołek, pamiętając przy tym, by otwór był mniej więcej dwa razy większy od korzeni sadzonki. Sadzonki z gołymi korzeniami najlepiej jest jeszcze przed wsadzeniem umieścić na około godzinę w wodzie, natomiast w przypadku sadzonek z doniczek, wystarczy wyciągnąć z pojemników sadzonki, usunąć nadmiar ziemi i poluzować delikatnie korzenie. Przygotowaną sadzonkę umieszczamy w dołku i przysypujemy ziemią, uklepując delikatnie. Ostatnim krokiem jest podlanie sadzonki wodą.