mieszkania w krakowie mieszkania w krakowie

Wybór mieszkania w Krakowie

Rynek nieruchomości w Polsce ciągle się rozwija. Budujemy nowe budynki, tworzymy nowe osiedla, ale nadal mamy też do wyboru rynek wtórny. Kraków może nie jest najtańszym miejscem aby zdecydować się na zamieszkanie, ale oferuje wiele dogodności. Rozbudowany rynek pracy, turystyka, historia i tradycja regionu, a do tego świetna komunikacja i rzut beretem do Zakopanego. Choć Krakowianie coraz częściej wybierają mniej zatłoczoną Krynicę Zdrój i Muszynę.

Decydując się na , musimy mieć świadomość, że podobnie jak w większych Polskich miastach będziemy mieli na starówce same kamienice, ale poza centrum powstają nowe osiedla zarówno nowoczesne blokowiska jak i osiedla domków jednorodzinnych. Dojazd z takich oddalonych miejsc do strategicznych punktów jest coraz lepszy i łatwiejszy. Jest więc w czym wybierać.

Szukając mieszkania do wynajmu w Krakowie można nieco zaoszczędzić decydując się tylko na oferty bez pośredników. Jest ich jednak coraz mniej i prawdopodobnie to właśnie z pośrednikiem podpiszemy umowę. Zarówno pośrednicy jak i właściciele mieszkań poza umową coraz częściej decydują się na wymóg weksla z deklaracją wekslową do umowy.

Takie rozwiązanie zabezpiecza właścicieli dodatkową kwotą na wypadek zniszczeń, czy nie płaconego czynszu. Prawo do eksmisji jest w Polsce po stronie lokatora i stąd dodatkowe zabezpieczenie dla właścicieli mieszkań. Nie musimy zbytnio być przerażeni takim wekslem, ale ważne jest aby określić w umowie maksymalną jego wartość, czyli kwotę na jaką się zgadzamy i odebrać weksel w momencie zdania mieszkania i kluczy.