nowe nieruchomosci mieszkaniowe na Ruczaju w trakcie budowy nowe nieruchomosci mieszkaniowe na Ruczaju w trakcie budowy

Nowe nieruchomości mieszkaniowe stolicy małopolski

Kraków to jedno z najatrakcyjniejszych miast do życia w Polsce. Powodów takiego stanu rzeczy jest bardzo wiele, a te najważniejsze to liczne renomowane uczelnie wyższe, wiele ofert ciekawej i rozwojowej pracy, a także bardzo bogate, jak na polskie realia, zaplecze kulturalno – rozrywkowe. To właśnie dzięki temu wszystkiemu Kraków jest tak chętnie wybierany, zwłaszcza przez ludzi młodych po studiach, którzy najczęściej kupują nowe mieszkania na Ruczaju lub w Nowej Hucie.

Siłą rzeczy przyrost mieszkańców napędza oczywiście właśnie rynek nieruchomości. Jak wiadomo jeśli jest popyt, to w parze musi iść podaż. Dlatego nowe mieszkania w Krakowie buduje się każdego dnia. Bloki rosną w oczach na każdym jednym osiedlu miasta, jak wspomniany wcześniej Ruczaj czy Nowa Huta. Powstają nawet w ścisłym centrum miasta, gdzie prawie nie ma na nie miejsca. Często niestety dzieje się to kosztem miejsc zielonych, których zaczyna powoli brakować.

Nie jest to, więc dobre, a przede wszystkim wystarczające rozwiązanie. Dlatego też nowe mieszkania w Krakowie budowane są na odleglejszych osiedlach, mówiąc prościej na obrzeżach miasta. Przykładem osiedla, które jest bardziej oddalone od centrum i rośnie w oczach może być Ruczaj – nowe mieszkania w tej lokalizacji powstają w błyskawicznym tempie. Dzieje się tak dzięki temu, że miasto bardzo zainwestowało w komunikację miejską w tym rejonie i jest to naprawdę doskonała lokalizacja na południu Krakowa.

Sposobem na zwiększenie liczby mieszkań jest oczywiście stawianie bloków wysokich, z dużą liczbą mieszkań. Bloki te bardzo często posiadają kilka nowoczesnych wind oraz parking podziemny na samochody. Nierzadko również można spotkać przy wejściu do takich nowoczesnych bloków portiera, który całą dobę pilnuje porządku.

Reklama: