krówki na chrzest - mleczne krówki krówki na chrzest - mleczne krówki

Krówki na chrzest dla dziewczynki

Chrzest Święty to bardzo ważna uroczystość w życiu każdego dziecka, ale nie tylko i dziecka, bo również dla rodziców jest to jeden z najważniejszych dni. Chrzest nawiązuje do chrztu Jezusa Chrystusa w Jordanie, kiedy to Jan Chrzciciel obmył Jezusa w rzece Jordan, robiąc to w ramach rytuałów odprawianych wówczas i praktykowanych w żydowskich synagogach.

Chrzest organizuje się najczęściej w ciągu pierwszych dwóch lat od urodzenia się dziecka, chociaż nie ma tutaj żadnej górnej granicy i naszego chłopca czy dziewczynkę możemy ochrzcić nawet gdy jest starsze. Termin chrztu również jest ważny. Prawo kościelne pozwala na chrzest dziecka w dowolnym dniu roku, jednak większość parafii zazwyczaj wybiera kilka dni w roku kiedy można dokonać chrztu. Pozwala to zaoszczędzić wiele czasu dla księży i kościoła, ponieważ ceremonia chrztu jest dość długim procesem, który może trwać czasem nawet ponad godzinę.

Dodatkowo ceremonia chrztu może być wyjątkowo stresująca dla dziecka, tym bardziej gdy jest ono jeszcze młode i nie rozumie wszystkiego. Dlatego najlepiej na datę chrztu wybrać taką datę kiedy wiadomo, że liczba chrztów jest mniejsza. Dobrymi miesiącami na przeprowadzenie chrztu jest na przykład lipiec, sierpień, wrzesień czy październik.

Ważnym elementem chrztu jest również przyjęcie, który odbywa się po chrzcie w kościele. Jest to czas dla rodziny ochrzczonego dziecka podczas którego mogą wspólnie porozmawiać, dać prezenty i złożyć rodzicom życzenia. Często na chrzcinach oprócz standardowego obiadu, ciast i sałatek, podaje się również często tort z życzeniami dla ochrzczonego dziecka. Coraz częściej spotyka się również spersonalizowane słodycze z imieniem dziecka na opakowaniu. Cukierki, bombonierki i krówki na chrzest – mleczne-krowki.pl  z takimi życzeniami są coraz bardziej popularne.