tynki cementowo-wapienne tynki cementowo-wapienne

Trwałe, solidne tynki gipsowe

Podczas budowy domu każdy staje przed dylematem –  jaki tynk położyć na ścianach i sufitach, jaki w garażu, a jaki w łazience.
Oczywiście najważniejszym kryterium wyboru są przede wszystkim walory użytkowe pomieszczeń jakie chcemy osiągnąć po położeniu tynków.
Zależy nam na trwałości, solidności.
Chcemy mieć pewność, że tynki nie odpadną, nie pękną, że będą suche, a na ścianach nie wyhodujemy sobie grzyba. Oczekujemy równych, gładkich ścian i sufitów, które będą odporne na zadrapania. Wybierając materiał dbamy również o swoje zdrowie i samopoczucie.

Tynki gipsowe utrzymują mikroklimat przyjazny człowiekowi. Jest to możliwe dzięki temu, że gips wchłania nadmiar wilgoci i oddaje ją, gdy w pomieszczeniu jest zbyt sucho. Dzięki temu tynk działa jak amortyzator.
To sprawia, że zastosowanie tego materiału jest bardzo szerokie.

Warto wiedzieć, iż tynki gipsowe sprawdzają się jedynie wewnątrz budynków.
Świetnie sprawdzają się jako wszelkie PODŁOŻA. Oczywiście mają swoje wymagania w zakresie nośności. Jeśli nie masz wiedzy, każdy specjalista z powodzeniem Ci doradzi.
O ile wilgotność powietrza nie będzie ciągła i nie będzie przekraczała 70% mogą znaleźć zastosowanie również w ŁAZIENCE.

Pracę z takim materiałem jak tynki gipsowe najlepiej podejmować w każdym okresie, poza zimowym, po zakończeniu wstępnych prac instalacyjnych, kiedy są już rozprowadzone przewody i zrobione przyłącza.
Rekomendowany przez specjalistów czas na układanie tynków, to czas po wstawieniu drzwi zewnętrzne, okien, a także ościeżnic drzwi wewnętrznych.

Z uwagi na skład i zastosowanie na rynku są dostępne różne tynki. Wszystkie znajdujące się w ofercie powinny spełniać europejskie normy, każda z nich ma oczywiście polskie odpowiedniki.

Zobacz też: Tynki maszynowe Kraków | Inside System