kołderka dla niemowląt kołderka dla niemowląt

Dlaczego warto wykorzystywać rożek dla noworodka?

Wśród wielu akcesoriów dla niemowlaków są takie, na które nie warto raczej zwracać szczególnej uwagi. Są jednak również takie, z których warto korzystać. Na zauważenie na pewno zasługuje kokon dla niemowlaka. Co warto wiedzieć o kokonie? Dlaczego jest taki przydatny?

Odtworzenie klimatu z łona matki

Nie każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, jak trudne jest dla dziecka przyjście na świat. W łonie matki ma ono zapewnione wszelkie wygody. Znajduje się w ciasnym i miękkim miejscu, gdzie towarzyszy mu maksymalne poczucie bezpieczeństwa. To wszystko kończy się, gdy przychodzi na świat. Nagle odczuwa zimno, dużą przestrzeń, widzi wiele świateł. To wszystko sprawia, że dziecko może czuć się przerażone. Rożek dla noworodka, czyli inaczej kokon, jest czymś, co przynajmniej do pewnego stopnia odtwarza klimat z łona. W kokonie dla niemowlaka także jest ciepło, jest również ciasno. Dziecko znajdujące się w rożku dla noworodka ma więc szansę na płynne przejście z ciemnej i ciasnej przestrzeni na jasny i szeroki świat.

Praktyczna strona kokonu dla niemowlaka

Niewątpliwie, kokon dla noworodka ma też praktyczne zalety i to z perspektywy matki dziecka. O co konkretnie chodzi? Rzecz w tym, że kokon dla niemowlaka ułatwia matce, a właściwie obojgu rodzicom, wykonywanie różnych czynności przy dziecku. Chodzi tutaj chociażby o noszenie dziecka na rękach. Jest to na pewno łatwiejsza, jak również bezpieczniejsze, jeśli dziecko jest podczas wykonywania tej czynności w kokonie. Poza tym, również kokon można wykorzystać do tego ,aby po kąpieli przenieść dziecko z powrotem do łóżeczka. W czasie przenoszenia dziecko mogłoby zmarznąć, jednak kokon na to nie pozwala. Poza tym, matka czasem ma też problem z odpowiednim ułożeniem dziecka, gdy chce je nakarmić. Kokon dla niemowlaka zawsze rozwiązuje skutecznie ten kłopot.

Zobacz też: Kołderka dla niemowlaka | Senna-Sówka