Przemysł lakierniczy w Polsce

lakier samochodowy

Obecnie bardzo mocno rozwinięty jest handel samochodami używanymi, najczęściej sprowadzonymi z zagranicy. Samochody, często wymagają renowacji zużytej karoserii, dlatego lakiernictwo jest dziedziną silnie związaną z handlem samochodowym. Na ryku polskim istnieje wiele firm, które zajmują się kompleksowymi naprawami blacharsko-lakierniczymi.

Przedsiębiorstwa te, często zatrudniają wysoko wykwalifikowanych specjalistów, stosują nowoczesne techniki oraz materiały, co daje wysoki standard wykonywanych usług, a także krótki czas ich realizacji. W mniejszych miastach, firm zajmujących się naprawami lakierniczymi nie jest aż tak wiele jak w większych aglomeracjach, dlatego dobre i profesjonalne lakiernictwo jest usilnie poszukiwane przez osoby trudniące się handlem autami używanymi. W związku z silnie rozwiniętym handlem samochodami używanymi, profity odnosi nie tylko lakiernictwo, ale także firmy czy sklepy sprzedające farby samochodowe. Na rynku mamy całą gamę przedsiębiorców dystrybuujących farby samochodowe. Firmy te, mają w swojej ofercie niemalże cały asortyment, który jest wykorzystywany w przemyśle lakierniczym (np. sklep online kLakiernik). Nowocześni przedsiębiorcy posiadają specjalne urządzenia, zwane spektrofotometrami, pozwalającymi aby farby samochodowe były dobrane jak najbardziej precyzyjnie do danego koloru karoserii.

Nowością są także maszyny do napełniania puszek spray, dzięki którym można zakupić farbę idealnie dopasowaną do malowanego podłoża. Podsumowując, aktualne uwarunkowania na rynku polskim sprawiły, że lakiernictwo oraz firmy sprzedające farby samochodowe, przeżywają swój wielki rozkwit.