narożna wanna narożna wanna

Stylowa strefa kąpieli z prysznicem i wanną

Warto mieć zarówno wannę, jak i brodzik prysznicowy, ale trzeba liczyć się z tym, że zajmie nam to dużo miejsca w łazience. Warto zadbać też o inne strefy użytkowe i wybrać opcję „dwa w jednym” – jak np. wanna i parawan nawannowy.

Wanna i prysznic w przestronnym salonie kąpielowym

W przestronnej łazience można zmieścić wannę oraz brodzik z prysznicem – modnym modelem jest wanna prostokątna lub wolnostojąca. Montaż wanny i osobnej kabiny prysznicowej jest opcją najwygodniejszą.

Innym rozwiązaniem będzie strefa z brodzikiem i kabiną typu walk-in. Możesz wybrać natrysk z efektowną deszczownicą, co przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom szybkiego prysznica. To dobra propozycja dla osób lubiących relaks, masaż ciała i ukojenie zmysłów.

Wanna narożna lub parawan nawannowy – opcje do małej łazienki

Parawany nawannowe. Jeśli jednak masz mały metraż, parawan nawannowy będzie praktycznym rozwiązaniem. To dobry kompromis i funkcjonalna opcja. Parawany nawannowe to funkcjonalność, czyli to, na czym nam zależy w małych wnętrzach. Wanna z parawanem to wybór do małych lub nietypowych wnętrz – jest uznawana za kompromis między wanną a kabiną natryskową.

To idealne rozwiązanie do niewielkiej łazienki, jeśli nie możesz zdecydować się na montaż zarówno prysznica, jak i wanny pełnowymiarowej. Weź pod uwagę także jakość wykonania i pielęgnację – tanie modele mogą być trudne w utrzymaniu w czystości. Zacieki z mydła i osad z kamienia mogą sprawiać problemy podczas pielęgnacji.

Wanny narożne. Są funkcjonalne, bo sprawdzą się nawet w łazienkach o małym metrażu i pozwolą zaoszczędzić nieco miejsca, poza tym mają bardzo dużo zalet – jak m.in. wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym wanny narożne mogą być produkowane np. ze stali, na którą nakłada się specjalną emalię o właściwościach ochronnych. Narożna wanna to świetny kompromis, chętnie wybierany przez właściciela małych, ale też dużych łazienek. Do wyboru jest wersja lewa lub prawa – wybór strony zależy od tego, w którym rogu łazienki chcemy ją ustawić.

Brodziki. W małej łazience można też zamontować jedynie brodzik – do wyboru są różne modele, dzięki czemu bez problemu każdy dopasuje odpowiedni do danego wnętrza. Dobrze dobrany brodzik zajmuje mniej miejsca niż wanna, pozwala wziąć szybki prysznic i dodaje stylu. Niskie brodziki są obecnie jednym z modnych trendów, ale wyższe są bardziej praktyczne – wykąpiesz psa bez zmartwienia, że zapchasz odpływ. W zależności od metrażu oraz swoich preferencji znajdziesz model idealny.