katalogi stron katalogi stron

Promocja strony internetowej

Zapewne każdy, kto posiada własną stronę internetową chce uzyskać jak największe grono odbiorców. Im więcej osób odwiedza naszą witrynę, tym większe szanse mamy, aby zdobyć potencjalnych klientów. W wypadku kluczową rzeczą będzie pozycjonowanie strony. Skuteczne wypozycjonowanie pozwoli nam, by nasza witryna pokazywała się wysoko w wynikach wyszukiwania.

Najlepiej takie zadanie powierzyć specjalistom, którzy profesjonalnie podejdą do sprawy i załatwią za nas całą robotę. Gdy nasz portal będzie na pierwszych stronach w wyszukiwarce Google, zapewne dotrze do dużej liczby internautów realnie zainteresowanych ofertą. Działanie na własną rękę to dosyć żmudny pomysł, jednakże możliwy do zrealizowania. Przede wszystkim warto reklamować się w social mediach. Jednym z głównych czynników wpływających na pozycjonowanie naszej strony będzie pozyskiwanie linków zewnętrznych do strony WWW. Kolejna ważna kwestia to mocne katalogi stron. Chociaż katalogowanie nie ma już takiej mocy jak kiedyś, dużo osób dalej korzysta z tej metody. Do 2017 r. najpopularniejszym otwartym katalogiem był projekt DMOZ, który zawierał ponad 4 miliony skatalogowanych stron. Katalogi dzielą się na darmowe oraz płatne. Są także katalogi moderowane i niemoderowane.

W przypadku tych pierwszych każda strona jest sprawdzana pod kątem wymogów określonych w regulaminie. Natomiast te drugie nie mają żadnych wymagań a odsyłacz do naszej witryny jest dodawany automatycznie.Pamiętajmy,że im starszy katalog, tym teoretycznie jest mocniejszy. Należy wziąć również pod uwagę, iż wyłącznie ręczne dodawanie stron do katalogów gwarantuje, że strona trafiła do wartościowego katalogu.