pościel muślinowa pościel muślinowa

Jaką pościel wybrać dla niemowlaka?

Zagwozdką każdej przyszłej mamy jest bez wątpienia wyprawka dla niemowlaka. Przed każdą przyszłą mamą stoją wyzwania polegające na zrobieniu list zakupów czy prezentów dla najbliższych, którzy w skompletowaniu wyprawki chcą pomóc.

Bardzo ważną rzeczą do zakupienia dla maluszka jest pościel – i prawidłowy jej dobór. Musimy pamiętać o tym, że skóra małego dziecka jest bardzo wrażliwa i to co dla nas jako dorosłych nie robi większego znaczenia dla dziecka może okazać się kluczowe. Oprócz rozmiaru pasującego do posiadanego łóżeczka czy kołyski mama musi zwrócić uwagę na materiał z jakiego wykonana jest pościel dla jej pociechy.Warto więc zanim rzucimy hasło 'pościel do kołyski’ zorientować się jakiej pościeli szukamy i potrzebujemy. Niesamowitym uznaniem firm z wyprawkami dla niemowląt i przyszłych mam cieszy się pościel muślinowa – niezwykle delikatna i miękka, która nie podrażni skóry malucha.

Muślinowa pościel niemowlęca jest obecnie najczęstszym wyborem przyszłych mam również ze względu na uniwersalność, ponieważ pościel ta jest odpowiednia zarówno zimą jak i latem. Dzięki swoim właściwościom latem chłodzi,a zimą ogrzewa malucha dzięki czemu nie musimy kupować kilku kompletów pościeli, a jedynie poszewki na zmianę w razie ubrudzenia, czy przy konieczności uprania obecnie używanej. Warto też pamiętać, że najmniejszy rozmiar pościeli starczy nam na pierwsze miesiące życia maluszka, później warto zmienić ja na większy, aby dziecko można było swobodnie okryć.

Na szczęście jest to produkt, który znajdziemy w ofercie każdego sklepu, oferującego produkty dla maluszków, pozostaje nam więc wybrać jaki motyw pościeli pasuje nam najbardziej, co z resztą nie jest najłatwiejszym zadaniem, gdyż przekrój wzorów i kolorów jest ogromny i czasem naprawdę ciężko się zdecydować na jeden konkretny.