ramy do obrazów ramy do obrazów

Jak wykorzystać zdjęcia i obrazy w dekoracji wnętrz?

Szukając pomysłu na nadanie wnętrzu indywidualnego charakteru, warto pomyśleć o efektownym ozdobieniu ścian. Jeśli umieścimy na nich odpowiednio dobrane zdjęcia lub obrazy, całość będzie się prezentowała bardzo interesująco.

Warto zadbać o to, by nasze zdjęcia czy obrazy, na które się zdecydujemy tworzyły spójną całość. Powinny być utrzymane w podobnej kolorystyce i tematyce. Dzięki temu będą wyglądały dobrze, kiedy ustawimy je obok siebie. Można też zdecydować się na jeden duży obraz lub zdjęcie, które będzie stanowiło centralny punkt wnętrza i będzie zwracało uwagę.

Duże znaczenie ma również sposób wyeksponowania zdjęć i obrazów. Warto starannie wybrać ramy do obrazów tak, żeby współgrały z pozostałymi elementami wystroju. Można zdecydować się na klasyczne ramy, które będą pozostawały niemal niewidoczne albo bogato zdobione modele, które same w sobie będą stanowiły ciekawą dekorację pomieszczenia.

Dopełnieniem obrazów lub zdjęć może być paspartu. Warto wybrać je tak, by podkreślało walory ilustracji i komponowało się z nią pod względem kolorystycznym. Paspartu to także świetny sposób na zapełnienie miejsca w ramce, kiedy fotografia czy obraz okażą się zbyt małe.

Niewątpliwym atutem zdjęć i obrazów jest fakt, że w razie potrzeby można łatwo zmienić je na inne, nie angażując zbyt wiele kosztów. W ten sposób można zupełnie odmienić wygląd całego pomieszczenia. To dobre rozwiązanie w przypadku osób, które nie lubią monotonii i często zmieniają swoje upodobania w kwestii aranżacji wnętrz.

Zobacz też: Paspartu,ramy do obrazów | Nielsen Polska