Inspirujące trendy ślubne 2022

Krówki ślubne to tylko jeden z tysięcy pomysłów, jakimi para młoda może zaskoczyć swoich gości weselnych. Żyjemy w czasach, w których branża ślubna dosłownie rozkwita z dnia na dzień, dostarczając na rynek szereg inspiracji i motywów, które znajdują zastosowanie zarówno w kościele, jak i na salach weselnych. A chętnych nie brakuje. W Polsce każdego roku ślub bierze niemal 300 tysięcy osób. Każda z nich musi odpowiednio przygotować się do tego dnia, zaplanować każdy detal i skupić się również na tym, by goście przez cały dzień czuli się komfortowo. A dobra zabawa to kwintesencja komfortu. Jak zadowolić gości, czym ich zaskoczyć i jakie trendy obowiązują w 2022 roku? Oto kilka wybranych propozycji do rozważenia.

Zaproszenia niezwyczajne 

Minęły już czasy, w których wystarczyło wręczyć gościom kawałek eleganckiego papieru jako zaproszenie na własny ślub i wesele. Tradycjonaliści wciąż pozostają przy takim rozwiązaniu, aczkolwiek nie brakuje osób, które za wszelką cenę pragną zaskoczyć swoich gości i zapewnić im mnogość wrażeń. Krówki ślubne to prawdziwy hit sezonu. Spersonalizowane cukierki do tej pory cieszyły się zainteresowaniem w innych branżach jako forma wizytówki lub reklamy z logotypem firmy. Od niedawna sprawdzają się również jako słodki dodatek do zaproszenia na wesele. Bez wątpienia jest to oryginalna forma i jednocześnie świetny sposób na docenienie obecności gości.

Fotorelacja z imprezy

Sporym uznaniem cieszy się również moda na kupowanie jednorazowych aparatów fotograficznych, które są przekazywane właściwie z rąk do rąk. Krążące między gośćmi aparaty fotograficzne to świetny sposób na stworzenie oryginalnej dokumentacji z wesela. Jest to przy okazji niemała atrakcja dla samych gości, którzy czują, że uczestniczą w czymś ważnym i dodatkowo mają okazję to udekumentować.

Pamiątki z fotobudki 

Wiele par pragnie zapewnić swoim gościom ogrom atrakcji, które sprawią, że wesele na każdym etapie będzie przeżyciem ekscytującym i wypełnionym po brzegi dobrą zabawą. Wynajem fotobudki to doskonały sposób na wciągnięcie gości w niekończącą się zabawę i stworzenie kolejnej porcji unikatowych pamiątek. Osoby zainteresowane wynajmem fotobudki na ogół mogą liczyć również na wypożyczenie śmiesznych rekwizytów, np. masek, peruk, czapek czy okularów. To zdecydowanie opcja, którą warto rozważyć, bo zawsze cieszy się sporym zainteresowaniem.

Muzyka i zabawy 

Nie sposób wyobrazić sobie wesela bez porządnej muzyki. Możemy zdecydować się na na DJa, który stworzy listę naszych ulubionych piosenek lub zespół grający na żywo. Warto poszukiwania zacząć z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ najlepsi w branży na ogół mają zarezerwowane terminy na wiele miesięcy naprzód. Należy również pamiętać o tym, że w Polsce na sali weselnej zawsze znajduje się osobny stół dla osób odpowiedzialnych za muzykę oraz dla fotografa i kamerzysty, jeżeli na nich się zdecydujemy. To ekipa, która powinna być traktowana na równi z pozostałymi gośćmi, choć na ogół rezerwuje się dla nich stół znajdujący się nieco na uboczu.