pościel dla niemowląt pościel dla niemowląt

Jaki powinien być komplet pościeli do łóżeczka?

Rodzice często nie za bardzo wiedzą jakiego rodzaju komplet pościeli do łóżeczka będzie najlepszy dla ich dziecka. Jest to problem, gdyż pościel jest bardzo istotna, niemowlę spędza w niej większość czasu. Na co więc trzeba na pewno zwrócić uwagę?
Z czego zrobiona jest pościel?

Jedną z tych zdecydowanie najistotniejszych cech kompletu pościeli jest materiał, jaki wykorzystany został przez producenta do jego wyprodukowania. Obecnie materiałów jest wiele, nie wszystkie jednak spełniają najwyższe standardy.

Ważne jest na pewno to, aby materiał był względnie miękki. Chodzi o to, aby dziecko odczuwało komfort i przyjemność dotyku pościeli. Chropowaty materiał jest drażniący i nie pozwala dziecku na spokojny sen.

Ponadto, trzeba też zawsze się upewnić, że dany komplet pościeli do łóżeczka został przebadany pod katem dermatologicznym. Chodzi o to, czy aby na pewno nie jest to materiał alergiczny. Warto jednak zauważyć, ze nawet ekologiczna pościel w niektórych przypadkach może uczulać. Po prostu, niemowlaki bywają nadwrażliwe i reagują alergią nawet na te pozornie najbezpieczniejsze materiały. Jeśli więc pojawiają się jakieś problemy warto po prostu przebadać dziecko na jakie materiał jest uczulone.

Nie tylko kołderka

Należy zauważyć, że w skład kompletu pościeli do łóżeczka coraz częściej wchodzi już nie tylko kołderka czy śpiworek, ale również kokon niemowlęcy. Dobrze dobrany kokon niemowlęcy może być dla dziecka nawet lepszy niż kołderka. Ponadto, jest on na pewno dobry dla rodzica. Chodzi o to, że jeśli dziecko leży w kokonie, łatwo je wyciągnąć z łóżeczka, nie wyjmując go jednocześnie z pościeli.

Zobacz też: Kokon dla niemowlaka | Szwalnia Snów