Efekty, pyłki, zdobienia na paznokcie – modne inspiracje

Modny i trwały manicure utrzyma się przez kilka tygodni, jeśli sięgniesz po wysokiej jakości produkty. Są takie chwile, w których cała stylizacja musi być perfekcyjna – ważna randka, urodziny, służbowe spotkanie czy Dzień Mamy. Na specjalne wydarzenia dostępne są różne zdobienia – jak efekt chromu i inne pyłki do paznokci, naklejki czy elementy biżuteryjne.

Zdobienia na ważne okazje

Efekt dymu, chromu, kameleon czy inny wspaniale podkreśli charakter Twojej stylizacji i doda jej odpowiedniego looku. Jest wiele sposobów, które pozwolą nadać paznokciom wyjątkowego wyglądu, blasku lub klasy. Najpierw wykonaj zwykły staranny manicure, czyli odsuń skórki, skróć paznokcie a następnie nadaj im wybrany kształt, przemyj cleanerem i przygotuj do dalszych zabiegów, miedzy innymi nałożenia zdobień. Poniżej wybrane z nich.

Efekt chromu na paznokciach

Od kilku sezonów panuje moda na metaliczne paznokcie. Hitem są m.in. pyłki i pudry, dzięki którym można otrzymać efekt metaliczny lub efekt chromu. Na czym on polega?

Efekt chromu to inaczej efekt lustra. Specjalny pyłek pozwala szybko odmienić zwyczajną stylizację. Jaki daje rezultat? To odbijająca światło, metaliczna powierzchnia, idealna na randkę czy różne uroczystości. Piękna lustrzana tafla powinna błyszczeć na paznokciach przez około dwa tygodnie.

Pyłek efekt chromu sprawdzi się do stylizacji wieczorowych, ale także na co dzień. Możesz też nałożyć go na wybrane paznokcie czy nawet jeden u każdej dłoni. Lustrzana tafla robi wrażenie – warto wybrać ten efekt do eleganckich stylizacji.

Efekt Holo do paznokci

Jednym z modnych trendów w stylizacji paznokci są różne efekty – jak m.in. holo, który pokochały kobiety na całym świecie. Wyjątkowy efekt holograficznej tafli podkreśli piękno manicure. Metaliczny i drobny pyłek doda szczyptę ekstrawagancji, która urozmaici klasyczną stylizację.

Efekt jest wyjątkowo ciekawy, gdyż może zmieniać się w zależności od koloru pod pyłkiem oraz kąta padania promieni słonecznych. Wystarczy nałożyć dwie warstwy kolorowego lakieru, a po ich utwardzeniu wetrzeć wybrany pyłek w warstwę dyspersyjną paznokci. Pozostaje zaaplikować i utwardzić top.

Efekt syrenki

Efekt syrenki nadaje elegancji i szyku, jest wyjątkowo ciekawy i prosty do uzyskania. Pod wypływem światła mieni się w różnych odcieniach wybranego koloru, ale jest znacznie delikatniejszy i drobniejszy niż brokat. Świetnie sprawdzi się też w stylizacjach french, jeśli nałożysz go jedynie na końcówki. Pamiętaj też, by nabrać małą ilość pyłku.