Co jest potrzebne do manicure hybrydowego?

Lubisz mieć perfekcyjny manicure hybrydowy przez kilka tygodni? Możesz nauczyć się wykonywać go samodzielnie. Podpowiadamy, czego potrzebujesz, by prawidłowo wykonać całą stylizację.

Manicure hybrydowy – piękne i trwałe paznokcie

Manicure hybrydowy to sposób, by zadbać o paznokcie, ale może też być dobrą zabawą. Naucz się go wykonywać samodzielnie – potrzebujesz trochę czasu i ćwiczeń, ale wiąże się z tym wiele udogodnień. Przede wszystkim oszczędzić czas i pieniądze, ale też będziesz zawsze podążać za trendami i tworzyć najciekawsze wzory i stylizacje. W manicure hybrydowym najważniejsze są lakiery i lampa. Sprawdź, co będzie Ci potrzebne.

Lakiery hybrydowe

Manicure hybrydowy to zabieg nieinwazyjny i nieniszczący płytki paznokcia, dlatego szybko zyskał tak dużą popularność. Poza tym lakiery hybrydowe pięknie i elegancko się prezentują. Wiele pań korzysta z usług manicurzystki co 3-4 tygodnie, inne jedynie okazjonalnie – na wakacje, randkę czy ważną uroczystość. Warto zatem nauczyć się tej sztuki i tworzyć wyjątkowe zdobienia samodzielnie. Dostępnych lakierów na rynku jest wiele – można wybierać spośród różnych producentów i kolorów.

Lampa do manicure hybrydowego

Nałożenie każdej warstwy produktu należy naświetlić – służy do tego specjalna lampa kosmetyczna UV lub LED, która utwardza stylizację. Bez lampy wykonanie manicure hybrydowego nie jest możliwe. Poza tym w lampie utwardzamy także bazę, nakładaną przed lakierem, a także top, który z kolei aplikujemy na końcu. To on zagwarantuje połysk i trwałość.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli lamp, które mogą mieć różną moc, a także opcje dodatkowe. Najlepszym wyborem będzie lampa UV LED. Warto wybrać niewielką, idealną do zastosowań domowych. Mocne lampy będą niezbędne w salonie, a do domu dobry będzie model z czujnikiem ruchu, wbudowanym wiatraczkiem i zegarem, który odliczy czas. Taka lampa kosmetyczna będzie w sam raz do wykonywania manicure w domu. Jeśli zaczynasz swoją przygodę z zestawem do hybryd, pamiętaj, że taka lampa sprawdzi się raczej tylko na początku – później warto zakupić mocniejszą.

Inne akcesoria kosmetyczne

Lakiery hybrydowe to absolutna podstawa, podobnie jak wspomniana już baza oraz top, a także lampa kosmetyczna służąca do utwardzania stylizacji. Poza tym musisz jeszcze skompletować inne akcesoria – jak między innymi pilniki papierowe, które nie uszkadzają płytki, cleaner, czyli płyn odtłuszczający, waciki bezpyłowe, a także drewniane patyczki. Nimi łatwo i szybko odsuniesz nieestetyczne skórki i sprawisz, że manicure będzie wyglądał schludnie.