zabieg stawiania baniek chińskich zabieg stawiania baniek chińskich

Bańki chińskie – kiedy, jak i gdzie?

Bańki w medycynie naturalnej są znanym i stosunkowo dosyć popularnym zabiegiem. Specjalizujące się w tym rodzaju medycyny gabinety zlokalizowane są w całej Polsce. Chcąc skorzystać z zabiegu najczęściej określanego jako bańki chińskie nie będzie więc z tym większych trudności. Po co stawiać bańki? Czy to naprawdę pomaga? O tym przeczytasz w dalszej części tekstu.

Kiedy i na jakie dolegliwości stawiać bańki chińskie

Choć coraz więcej ludzi odchodzi od baniek, to jeszcze kilkanaście lat temu był to popularny sposób w wielu polskich domach na przeziębienie. Obecnie na stawianie baniek decydują się właściwie tylko Ci, którzy ufają w możliwości medycyny niekonwencjonalnej. Wśród nich bańki chińskie są naprawdę powszechnie stosowane. I to nie tylko na przeziębienie, ale również takie problemy zdrowotne jak dolegliwości płucne czy wszelkie stany zapalne. Co ciekawe, bańki są także używane przeciwbólowo. Dokładniej stawia się je tam gdzie odczuwa się ból. Chińczycy bardzo chętnie stosują je na ból głowy, stawiając centralnie na czole.

Jak właściwie przebiega stawianie baniek

Trzeba zaznaczyć, że jest to wyjątkowo prosty zabieg. Otóż kładzie się bańkę na skórze, a podciśnienie dosłownie zasysa do niej skórę oraz automatycznie krew obecną w jej tkankach. Najpopularniejsze tłumaczenie tego co w takim zabiegu zachodzi, to zatrzymanie części krwi, obumieranie krwinek, automatyczne potraktowanie ich przez ludzki organizm jako ciała obce i tym samym namnażanie krwinek białych. To zaś wzmacnia układ odpornościowy, który białe krwinki stosuje do walki z infekcją.

Widocznym efektem stawiania baniek są charakterystyczne siniaki na ciele w miejscu, w którym znajdowała się wcześniej bańka. Nie należy się tym absolutnie martwić, bo siniaki te samoczynnie znikają po jakimś czasie. Mówi się nawet, że im bardziej ciemne siniaki, tym infekcja która trapi organizm jest mocniejsza.

Gdzie skorzystać z zabiegu jakim są bańki chińskie

Niektórzy wykorzystujący je dosyć często kupują je na własność i samodzielne między sobą w domu podejmują się stawiania ich na swoich ciałach. Inną możliwością jest udać się na taki zabieg do gabinetu medycyny naturalnej. Jest ich w kraju coraz więcej i w każdym średniej wielkości mieście przynajmniej jeden znajdziemy. Dla tych osób, które są z Poznania polecam korzystanie z usług gabinetu INNmed, który można szybko namierzyć pod hasłem bańki chińskie Poznań w internecie.