Zmagania z nowoczesnością

stanowisko pracy w biurze

Nowoczesne technologie są dziś tym, bez czego nie moglibyśmy się obejść. Niemal na każdym kroku spotykamy nowoczesne rozwiązania technologiczne, które stały się nieodzowną częścią naszego życia. Wszelkiego typu automaty sprzedażowe, elektroniczne elementy wyposażenia domu, sprzęt audio wizualny – wymieniać można by jeszcze długo. Dziś nie zauważamy ich nawet, choć gdy pojawiły się wzbudzały duże zainteresowanie.  To, jak bardzo i jak szybko zmieniła się nasza rzeczywistość odczuwają zwłaszcza osoby starsze – czasem dla nich bariera technologiczna jest nie do przeskoczenia – jeśli nie ułatwia życia, tym bardziej je po prostu utrudnia.

Dziś niemal na każdym kroku spotykamy się z wielkimi udogodnieniami, które opierają się na możliwości wykorzystania Internetu do opłacenia rachunków czy zakupów. I to oczywiście te najprostsze aktywności, które możemy dziś wykonać za pomocą sieci. Jedną z nich jest na przykład sprzedaż biletów www.ekobilet.pl. Nie musimy już stać w kolejkach, by dostać wejściówkę na koncert czy do kina. Możemy przyjść z naszym elektronicznym biletem zaraz przed rozpoczęciem wydarzenia.

W codziennym życiu udogodnienia te znacznie ułatwiają wiele czynności. Jednak w pracy nowoczesne rozwiązania są już niezastąpione – dziś bez nich nie moglibyśmy niemal funkcjonować. A jeśli już, to nasza praca byłaby zdecydowanie mniej efektywna. Weźmy chociażby dedykowane systemy sharepoint [www.sharepoint24.pl], bez których niemożliwa byłaby szybka wymiana informacji, dostęp do dokumentów i projektów. Dzięki nim praca jest o wiele bardziej efektywna a komunikacja sprawniejsza. Praca bez wykorzystania dobrodziejstw technologicznych traci swój sens – nie dość, że mnoży się wtedy koszty, wydłuża się znacznie czas realizacji zadań.

Niestety osoby, które nie są wdrożone w dzisiejsze standardy pracy nie mają wyjścia – muszą zacząć wdrażać się w to, co wydaje im się zupełnie nie do przeskoczenia.