Jakie okna i drzwi? Systemy do wyboru

Budowa domu oznacza wiele wyzwań, dylematów i trudnych decyzji. Jednym z zadań jest wybór okien – warto wziąć pod uwagę ich parametry użytkowe, wykonanie, walory estetyczne i konstrukcję. Poszczególne systemy do okien mają szereg plusów. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru okien?

Systemy do okien – wybór rozwiązań

Na rynku dostępne są różne systemy do okien i drzwi. Mogą się one różnić parametrami – jak dźwiękoszczelność, termoizolacyjność, szczelność czy system antywłamaniowy – oraz wzornictwem. Można zdecydować się na popularne ostatnio systemy aluminiowe do okien, drewniane albo plastikowe. Dodajmy, że konstrukcja okna drewnianego czy z aluminium jest inna niż okna PVC pod względem budowy ramy okiennej. Decydując się na konkretny produkt, warto wiedzieć o takich szczegółach. Pomoże to wybrać okna idealne do danego budynku.

Systemy aluminiowe do okien

Jednym z trendów są systemy aluminiowe do okien, gdyż wyróżniają się świetnymi parametrami izolacyjnymi. Produkty z oferty Deceuninck są oparte na innowacyjnej technologii So Easy, wyróżniają się smukłą konstrukcją i są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Marka proponuje kilka linii wizualnych, m.in. w stylu nowoczesnym, klasycznym czy industrialnym.

Systemy aluminiowe do drzwi

Stolarka aluminiowa cieszy się coraz większą popularnością. Jeśli wybierasz systemy okienne wykonane z aluminium, rozważ też podobne systemy drzwiowe – na przykład DECALU88 DOORS. Posiadają termiczną przekładkę kompensacyjną, by nie dochodziło do odkształceń konstrukcji, a także specjalne zawiasy typu Rollenband. One z kolei chronią przed powstawaniem mostków termicznych.

Systemy okienne i drzwiowe PVC

Systemy okienne i drzwiowe plastikowe są dobrym rozwiązaniem dla wszystkich budynków. To najbardziej uniwersalny produkt z dostępnych na rynku. Poza tym ich zaletą jest szeroki wybór profili dla poszczególnych typów okien i drzwi PVC. Wyposażone w energooszczędne profile okienne sprawią, że okna będą naprawdę ciepłe.

Systemy okienne i drzwiowe drewniane

Do produkcji okien oraz drzwi można też wykorzystać drewno. Jest to materiał naturalny, ekologiczny, wyróżniający się dobrymi parametrami wytrzymałościowymi. Drewniane systemy okienne czy drzwiowe gwarantują izolację cieplną i akustyczną, wykazują ponadto odporność na działanie czynników zewnętrznych (jak m.in. wilgoć czy nagłe zmiany pogody i temperatury). Okna i drzwi drewniane mają też bogate walory estetyczne, które dla wielu użytkowników są czynnikiem równie ważnym jak ich wytrzymałość.