chirurg stomatolog chirurg stomatolog

Jak rozwiązać skomplikowane problemy z zębami?

Chirurg stomatolog – brzmi groźnie, prawda? Słysząc to określenie wyobrażamy sobie salę operacyjną, skomplikowane narzędzia, a może nawet konieczność narkozy. Nasz strach narasta, gdy znajomy dentysta informuje nas, że on niestety tego zęba nie usunie i musimy udać się do chirurga. Czy rzeczywiście jest się czego bać?

Mimo że rzeczywiście w zakresie zadań chirurga stomatologa są zabiegi znacznie poważniejsze, niż te którymi zajmuje się stomatolog, dzięki kompetencji chirurg przeprowadzi je znacznie sprawniej i dużo mniej boleśnie niż zrobiłby to dentysta. Zwykły stomatolog nie poradzi sobie na przykład z usunięciem zatrzymanych ósemek ze względu na ich nieprzewidywalną często budowę anatomiczną a także dlatego, że są umiejscowione w trudno dostępnym miejscu jamy ustnej, a chirurg zrobi to bez żadnego problemu.

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina nauki zajmująca się nie tylko usuwaniem zębów, ale też operacyjnym leczeniem jamy ustnej i jej okolic, a więc szczęki, żuchwy, języka a nawet warg. Usługi oferowane przez chirurga stomatologa możemy poznać szukając w Google choćby „” Powinniśmy więc zaufać chirurgowi stomatologicznemu, szczególnie jeśli przed wyborem dobrze go sprawdzimy. Możemy popytać znajomych, który chirurg jest wart polecenia czy poczytać fora internetowe. Lekarz podczas wizyty powinien wzbudzić nasze zaufanie.

Wielu z nas bardzo boi się dentystów, chirurg z powołania powinien wywołać u nas spokój. Nie powinniśmy też bać się bólu podczas zabiegu. Obecnie oferowane znieczulenia są tak silne (a jednocześnie całkowicie bezpieczne, często nawet dla kobiet w ciąży), że nie poczujemy nawet przecinania dziąsła czy innych z pozoru skomplikowanych czynności.