wyjatkowa reklama poprzez filmowanie dronem wyjatkowa reklama poprzez filmowanie dronem

Wpływ dronów na rozwój technologii filmowania

Technologia z dnia na dzień nas zaskakuje, jeszcze do niedawna wszystkie filmy kręcone były naprawdę wielkimi kamerami, a dziś możemy liczyć na filmowanie dronem z powietrza. Dawniej filmy nagrywane były na kasety VHS z bardzo ograniczoną pamięcią. Jak dobrze wszyscy pamiętają teledyski z tych stosunkowo niedawnych czasów są naprawdę wysokiej jakości jak na dostępną wtedy technologię nagrywania. Z czasem kamery robiły się coraz mniejsze, jakość rosła, długość filmów jakie mogliśmy nagrywać również wzrastała.

Jeszcze niedawno jakość HD (od 720p) była już naprawdę dobrą jakością. Dziś żyjemy w czasach,w których technologia 4k (+4200p) staje się rzeczą zupełnie normalną. Od dawna mieliśmy kamery dynamiczne, na specjalnych wysięgnikach, które podążały za aktorami w produkcjach, dziś to już przeszłość, o której młode pokolenia szybko zapomną.

Faktem jest, że nowością w obecnych czasach jest taka możliwość jak filmowanie dronem i coraz więcej miast typu Kraków oferuje tego typu usługi. Przykładowo Kraków pod względem technologii filmowania dronami jest znakomicie rozwinięty, doskonale wyszkoleni ludzie robią cuda za pomocą małego zdalnie sterowanego urządzenia, na którym zamontowana jest kamera. Dynamika oraz jakość w filmach znacznie się polepszyła co zwiększa popularność owego sprzętu.

Najlepsze jest to, że wcale nie musimy potrafić go obsługiwać. Firmy jak Rentgrandfox z Krakowa oferują wynajem drona z obsługą, co za tym idzie mamy pewność, że nasze filmowanie dronem będzie zrealizowane przez wykwalifikowaną osobę, z odpowiednimi umiejętnościami i pozwoleniami. Nam pozostaje tylko cieszyć się z końcowego efektu oraz planować już kolejne wielkie produkcje reklamowe przy użyciu drona.