Transport zmarłych poza granicami Polski

międzynarodowy transport zmarłych

Ludzie wyjeżdżają za granicę naszego kraju, bądź to za pracą, bądź też w innych celach. Zostają tam, ciężko pracują, aby ich rodzinom nie zabrakło chleba. Dlatego też, kiedy nasz bliski odejdzie z tego świata, chcielibyśmy godnie pochować go na ojczystej ziemi ponieważ nie chcemy, aby został na obczyźnie.

Międzynarodowy transport zmarłych 

Wówczas należy sprowadzić jego ciało do kraju. Jak to uczynić? Istnieją bowiem przepisy, których obchodzić w żadnym razie nie można z tego chociaż by względu, że nie stosując się do wymaganych reguł, nie jesteśmy w stanie zapewnić wszystkim wymaganego bezpieczeństwa. Transport taki musi być realizowany odpowiednim taborem do tego przeznaczonym. Generalnie jest tak, że transportem zmarłego powinna zająć się najbliższa firma pogrzebowa znajdująca się na terenie danego miasta. Zupełnie inne procedury obowiązują podczas transportu zwłok z poza granicy naszego kraju.

Jest to zadanie bardzo żmudne i trudne, z uwagi na to, że trzeba w tej sytuacji załatwić szereg formalności, w tym także uzyskać pozwolenia. Do tego potrzebna jest także odpowiednia w takim momencie logistyka, którą zapewnić może tylko doświadczona firma zajmująca się między innymi międzynarodowym transportem osób zmarłych. Nie każdy przedsiębiorca prowadzący tego typu działalność, może mieć uprawnienia do świadczenia usług przewozowych w skali międzynarodowej. Dlatego też warto zawsze upewnić się, czy firma, która realizowałaby dla nas tego typu usługi ma odpowiednią licencję do przewozu zwłok. Przepisy obowiązują w obydwie strony – czyli jeżeli chcemy przewieźć naszego bliskiego z poza granic kraju lub w odwrotną stronę. Załatwiając wszelkie formalności pogrzebowe, należy więc pamiętać o przestrzeganiu wszelkich reguł obowiązującym w takiej sytuacji. Międzynarodowy transport zmarłych w każdym kraju objęty jest odpowiednimi przepisami. Realizując tego rodzaju transport, zapoznajmy się ze wszystkimi regulaminami, aby nie było z tego tytułu żadnych problemów i można będzie spokojnie przewieźć bliskiego do celu jego ostatniej podróży.