Kalendarze trójdzielne – co wiedzieć przed ich zamówieniem?

Czym jest kalendarz trójdzielny?

Oczywiste jest że możemy przebierać wśród wielu różnych kalendarzy, jednak to właśnie kalendarze o charakterystyce trójdzielnej cieszą się największym uznaniem. Wykorzystywane są nie tylko przez osoby prywatne ale również bardzo często decydują się na nie wszelkiego rodzaju urzędy oraz biura. To wszystko dlatego, że są one nie tylko praktyczne i wygodne ale również mogą pełnić funkcję ciekawej dekoracji oraz wypełniania pomieszczeń. Główną zaletą przemawiającą za tym aby wybierać właśnie kalendarze trójdzielne to ich duże rozmiary oraz druk wykonany na specjalnym papierze co zwiększa jego wytrzymałość. Ponad to ich duże rozmiary pozwalają nam na zapisywanie krótkich notatek bądź widoczne zaznaczanie ważnych terminów. Dlatego nie bez powodu uznawane są za najbardziej uniwersalne kalendarze o dużej wytrzymałości oraz przydatności co mogą potwierdzać statystyki ukazujące zainteresowanie tego typu gadżetami.

Ciekawa budowa kalendarza

Kalendarze tego typu składają się z dwóch części, pierwszą z nich jest tzw. główka, która znajduje się na samej górze i pełni rolę reklamy. Pozwala nam zamieścić na niej swoją wyjątkową reklamę na którą może składać się logo firmy, nietypowe zdjęcie przedstawiające ekipę czy inne przesłanie zachęcające do skontaktowania się z nami w konkretnym celu. Z kolei na drugą część kalendarza składają się tak zwane plecy, są one w większości zasłonięte jednak nie warto z nich rezygnować. Jest tam wystarczająco dużo miejsca aby umieścić na nich dane kontaktowe swojej działalności, które znacznie ułatwią potencjalnym klientom kontaktowanie się z nami. Zazwyczaj takie elementy umieszczane są nie w środku lecz na samym dole kalendarza w jednym z rogów, wyróżniającą się czcionką. Należy pamiętać że w tego typu rzeczach ważna jest dbałość o najmniejsze detale, które zdecydowanie robią różnicę i potrafią zwiększyć zainteresowanie klientów. Nie ma co ukrywać że kalendarze trójdzielne są całoroczną reklamą naszej firmy lub innej działalności w dodatku ich wyprodukowanie nie należy do najtrudniejszych i najdroższych inwestycji z jakimi przyjdzie się nam zmierzyć.

Jaki druk wybrać?

Przed rozpoczęciem produkcji należy zapoznać się z możliwościami druku które uczynią nasze kalendarze trójdzielne Poznań wyjątkowymi. Należy zacząć od formatu który jest niezmienny i zawsze wynosi 310×810 mm jednak mamy do wyboru dwie możliwości względem główki która może być płaska bądź też wypukła. Następny ważny aspekt to wybór tzw. uszlachetnienia główki która może być wykonana folią na mat bądź błysk. Podczas zlecenia produkcji dobrze jest szczegółowo omówić każdy szczegół który jest ważny i może znacząco wpłynąć na całokształt kalendarza. Wszystkie decyzje są tylko i wyłącznie naszą indywidualną sprawą oraz wyobrażeniem jak dany kalendarz ma wyglądać. Dzisiejsza technologia oferuje nam na prawdę duże możliwości względem wykonania szczegółów takich kalendarzy, które sprawią że mogą wyglądać znakomicie i być dobrą wizytówką firmy.